Odyseos.com
Experience more on holiday

Alicante przewodnik Ania Kiciak. Atrakcje Alicante

Created by
Polski Przewodnik Turystyczny
Description Polski przewodnik turystyczny, którego misją jest udostępnianie swojej wiedzy podróżnym poprzez towarzyszenie turystom chcącym zwiedzić miasto i jego okolice. Ogłoszenie dodane przez Odyseos, portal polskich przewodników turystycznych.

Description

Alicante przewodnik Ania Kiciak. Atrakcje Alicante

Ania Kiciak, polski przewodnik po Alicante. Przewodnik w Murcji.

Oferuję:

 -jednodniowe wycieczki dla niewielkich prywatnych grup z transportem lub bez (wówczas jadę z grupą). Wycieczki są autorskie i dostosowane do żądań, zainteresowań i możliwości grupy. W grę wchodzą zarówna miejsca turystyczne, jak i niekomercyjne i mało znane (w tych się specjalizuję). Trasy wycieczkowe zmieniam, w zależności od pory roku, proponując zawsze najatrakcyjniejsze miejsca w danym miesiącu -wycieczki połączone z uczestnictwem w tradycyjnych hiszpańskich imprezach (a jest ich wiele)

-organizacje kilkudniowych wyjazdów w inne regiony Hiszpanii, graniczące z moją prowincją, tj. Kastylia-La Mancha czy Andaluzja

-pomoc jeśli chodzi o zorganizowanie pobytu, zakwaterowanie czy dojazd do miasta Torrevieja

Wycieczki organizuję z miejscowości Torrevieja (Alicante), mogę też podjechać do sąsiadujących miast. Najbliższe lotniska - Alicante i Murcia .

Poznaj Alicante z lokalnym przewodnikiem, który przedstawi mniej znane skarby w kraju i mieście oraz krainach. Doznaj więcej oglądając Alicante z polskim przewodnikiem. Kimś, kto zna kraj i miasto chętnie podzieli się z Tobą własną wiedzą. Udostępni Ci inne Alicante. Wybierz się na prywatnąwycieczkę po Alicante. Skorzystaj w pełni z możliwości, jakie podpowiada Tobie Alicante. Eksploruj nowe miejsca, nowych ludzi. Poczuj fenomenalną atmosferę, którą można zaznać jedynie Alicante. Polskojęzyczny przewodnik po Alicante odkryje Ci lokalizacje, jakich nie odszukasz o Alicante w informatorach turystycznych. Pokazywanie miejsc turystom oraz gościom po Alicante to zamiłowanie, jednak równolegle sposób na życie. Od wielu lat zajmuję się prezentowaniem dziewiczych miejsc Alicante, które każdy chciałby doświadczyć. Dzisiaj mogę udostępnić je Tobie. Umożliwię Ci doznać więcej w wczasy w Alicante. Doświadczyć to, co znają wyłącznie osoby które tu mieszkają. Osoby, które znają regionalne obyczaje, kulturę, przyzwyczajenia dlatego, że mieszkają, żyją Alicante. Potrafią komunikować się z lokalną społecznością. Przewodniki oraz foldery są nader cennym źródłem informacji. Znając miejscową ludność mogę przekazać i przedstawić dużo więcej. Z lokalnym przewodnikiem, wczasy w Alicante są przygodą życia, której nie zapomnisz. Ze mną możesz być w miejscach poza szablonowymi szlakami. Możesz doświadczyć regionalną kuchnię, nawyki. Zaznajomić się z regionalną kuchnią, rytuałami Alicante. Opowiem Ci o tym, co wiedzą wyłącznie lokalni przewodnicy o Alicante. Wyprawy w Alicante, z polskim przewodnikiem, to profesja i pasja, którą wykonuję od lat.

Trochę o mnie:

Moja przygoda z Hiszpanią zaczęła się dość dawno, bo w 1997 roku, kiedy to na studiach etnologicznych postanowiłam napisać pracę magisterską o tym kraju i jego kulturze, a dokładniej o mieszkaniach jaskinnych tak popularnych w wielu regionach tego kraju. W owych czasach temat dość niezwykły i mało znany. Zmusiło mnie to do częstych podróży do południowych i wschodnich regionów tego kraju, w celu prowadzenia badań terenowych. Z każdą podróżą, moja fascynacja Hiszpanią rosła.. do tego stopnia, że po ich ukończeniu spakowałam walizkę i do niej wyjechałam. Nie była to podróż za granicę w poszukiwaniu lepszego życia... raczej chęć poznania lepiej tego kraju i jego kultury. Jako stałą metę wybrałam prowincję Alicante, a dokładnie miasto Torrevieja, położone nad Morzem śródziemnym, prawie na granicy z prowincją Murcia. I tak zostało do dziś. Aby poznać jakiś kraj i jego kulturę, należy się asymilować z tubylcami... Tak też więc zrobiłam. Obracając się głównie w hiszpańskim towarzystwie powoli poznawałam tradycje, obyczaje, punkt widzenia i rozumowania tubylców oraz ich bogatą gastronomię. A miłość do podróży, przyrody i tradycji sprawiła, że wolne chwile od początku poświęcałam na poznawaniu okolic w których mieszkam, jak i reszty kraju.

Fanów przybywało...wielu z nich prosiło mnie o zorganizowanie całodniowego wyjazdu w miejsca na życzenie, bądź po prostu gdzieś, gdzie nie ma tłumów, komercji i gdzie można poznać prawdziwą Hiszpanię, taką spoza przewodnika i wyznaczonych szlaków. Odkryłam, że ludzie są już znudzeni masowymi wyprawami autokarowymi z przewodnikiem gnających ich po muzeach, klepiącym wyuczone na pamięć teksty. Szukają kogoś z pasją i wiedzą lokalnego, który umie im zorganizować niezapomniany dzień, otworzyć oczy na wiele aspektów, jakie uciekają na masowych wycieczkach.

W taki sposób moja pasja przerodziła się zawód. Dziś jestem lokalnym przewodnikiem, który w inny sposób może pokazać chętnym okolice które wybrali na wakacje, zabrać na hiszpańską tradycyjną imprezę, zapoznać z lokalnymi tradycjami, gastronomią, kulturą ludową i tradycyjnymi zawodami (wizyty u garncarza, w lokalnej wytwórni serów, wytłaczarni oliwy, winnicach), pomóc w zakupach lub jako służyć za tłumacza. Wycieczki są organizowane dla niewielkich prywatnych grup. W taki tylko sposób można przekazać wiele wszystkim w ciągu jednodniowej wyprawy. Pracuję z pasją, posiadam dużą wiedzę, umiem ją przekazać, a w prezencie moi goście otrzymują piękne zdjęcia na pamiątkę… zapomniałam dodać, że fotografię uwielbiam. Zapraszam na moją stronę autorską, na której wszystkie zdjęcia są moje i samemu ocenić. A chętnych na wyprawę poza szlakiem zapraszam po prostu w moje okolice… 

Atrakcje Alicante

 • Zamek w Santa Barbara
 • Muzeum Archeologiczne w Alicante (MARQ)
 • Explanada de España, znana również jako Paseo de la Explanada lub Promenada Explanada, jest piękną, wysadzaną palmami promenadą dla pieszych.
 • Bazylika Santa Maria
 • Playa del Postiguet: piękna plaża miejska
 • Muzeum Sztuki Współczesnej w Alicante
 • Rynek centralny w Alicante
 • Plaża San Juan
 • San Nicolás de Bari Współkatedra
 • Ratusz (Ratusz)
 • Plac Gabriela Miró
 • Cabo de las Huertas

Ania Kiciak. Polski lokalny przewodnik po prowincji Alicante, Murcia. Murcja

Wycieczki po Alicante z polskim przewodnikiem.

Przewodnik po Alicante w języku polskim.

Zwiedzanie Alicante z polskim przewodnikiem.

Zwiedzanie Alicante z przewodnikiem.

Indywidualne zwiedzanie Alicante.

Alicante przewodnik po polsku.

Przewodnik Alicante po polsku.

Alicante przewodnik Ania Kiciak. Atrakcje Alicante

Ania Kiciak, polski przewodnik po Alicante. Przewodnik w Murcji.

polski, hiszpański, angielski

https://www.facebook.com/hiszpaniapozaszlakiem/

hiszpaniapozaszlakiem@gmail.com

Specific details

Language Polish, English, Spanish

Location

Spain
Alicante

Advert details

Advert ID: 718
Displayed: 10795
Expires: 2030-07-10 10:45:00
In categories: Tour Guide